facebook instagram

Blog

Absolwenci o studiach na Wydziale Zarządzania
30.07.2020

Absolwenci o studiach na Wydziale Zarządzania

Współczesne organizacje potrzebują świetnie wykształconej zarządzającej kadry. A takie kompetencje zdobywać studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Potwierdzają to losy zawodowe absolwentów tego kierunku, którzy są menadżerami, członkami rad nadzorczych, dyrektorami czy biznesmenami. Oni sami podkreślają, że wiedza i umiejętności pozyskane podczas studiów dają bardzo dobą bazę i tym samym ułatwiają odnalezienie się na rynku pracy.

Według Tomasza Grądzkiego, specjalisty ds. eksportu w Projprzem Makrum S.A. i członka Rady Nadzorczej BZE Belma S.A, absolwenta UTP, studia na Wydziale Zarządzania to przede wszystkim spora dawka wiedzy praktycznej, niezwykle przydatnej w codziennej pracy zawodowej".

Podobnie uważa Krzysztof Tobolczyk, dyrektor Castoramy w Toruniu, który twierdzi, że  „nic tak nie rozwija młodego człowieka jak praktyka zawodowa”. A uniwersytet takie możliwości również stwarza.

Założyciele sklepu internetowego GreenTouch – Maksymilian Głowski i Mateusz Górecki w trakcie studiów na kierunku Zarządzanie zaczęli myśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej i dziś mówią o sukcesie. „Zachęcamy wszystkich do rozwijania swoich pomysłów biznesowych już na studiach. A na WZ dodatkowo można liczyć na wsparcie zaangażowanych wykładowców”– podkreślają przyjaciele z uczelni. Studiowanie to więc nie tylko nauka, ale też nowe znajomości i poszerzanie własnych horyzontów, które pomagają odnaleźć się w nowych, nieznanych dotąd sytuacjach.

Finalistka programu MasterChef, Marlena Cichocka to również absolwentka Zarządzania. Blogerka kulinarna wspomina - „Jestem niezwykle wdzięczna, że moje studia mogłam odbyć na Wydziale Zarządzania. To tam wyjechałam na rok do Pireusu, by studiować w ramach programu Erasmus +. Do dziś wspominam ten czas jako najlepszą lekcję życia. Był to nie tylko sprawdzian naukowy, ale także sprawdzian zaradności życiowej. To wtedy zrozumiałam, że studia to nie tylko zajęcia, ale to też czas, kiedy stajemy się na całe życie „kimś”, to wtedy decydujemy o swojej przyszłości i przyszłej pracy”.  Adam Jaworski, biznesmen i społecznik oraz współzałożyciel Stowarzyszenia „Dzięki Wam” zachęca do wyboru tego kierunku, ponieważ „jest on wszechstronny i pozwala na realizację różnorodnych planów zawodowych”.