Blog dlabydgoszczy

Wróć do listy

Najlepsze miejsca do biegania według użytkowników serwisu dlabydgoszczy.pl?

 

26 czerwca 2018

Sprzyjające warunki pogodowe, wakacyjna atmosfera, a także piękna zieleń miasta, powodują, że każdego roku w okresie wiosenno-letnim przybywa w Bydgoszczy nowych miłośników biegania. Wybierają oni odmienne miejsca, które sprzyjają zdrowej aktywności fizycznej. To właśnie dla nich przeprowadzono konkurs dotyczący najlepszych lokalizacji sprzyjającej bieganiu. Poznaj opinie bydgoszczan!

 

Konkurs portalu dlabydgoszczy.pl

 

Portal miejski dlabydgoszczy.pl przeprowadził konkurs z licznymi nagrodami rzeczowymi – między innymi gadżety dla biegaczy – który miał wyłonić najatrakcyjniejsze lokalizacje miasta Bydgoszcz do uprawiania sportów, zwłaszcza związanych z bieganiem. Bydgoszczanie bardzo szybko wyłonili najlepsze miejsce, za które uznali dzielnice Okole. To tam znajduje się wspaniała i bardzo długa trasa wzdłuż Kanału Bydgoskiego, która wykorzystywana jest również przez rowerzystów. Możliwość spokojnego uprawiania sportu wśród zieleni, przy płynącej wodzie, a także z dala od wielkomiejskiego zgiełku oraz spalin powoduje, że wybetonowany szlak nad rzeką jest dzisiaj jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do aktywnego wypoczynku. Prowadzi on między innymi na przepiękną Wyspę Młyńską, gdzie po wyczerpującym treningu można odpocząć na miękkiej trawie.

 

Puszcza Bydgoska Glinki

 

Wielu z mieszkańców Bydgoszczy poleca również Puszczę Bydgoską usytuowaną przy osiedlu Glinki. Trasy leśne pełne wzniesień, krętych ścieżek, a także przeszkód w postaci konarów drzew świetnie sprawdzają się dla osób, które kochają bieganie również w bardziej ekstremalnej odmianie. Uprawianie sportu w tamtym miejscu odbywa się przy akompaniamencie śpiewu ptaków, a także w środowisku czystego, leśnego mikroklimatu. Nic dziwnego, że Puszcza Bydgoska jest również miejscem, które wybierają na wycieczki weekendowe oraz pikniki rodziny z dziećmi.

 

Myślęcinek i Piaski

Kolejnymi polecanymi miejscami są Myślęcinek oraz Piaski. Jeśli chodzi o pierwszą lokalizację, warto tam wybrać się również na wycieczki rowerowe, a także szaloną zabawę na rolkach. Dzisiaj jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez bydgoszczan miejsc wypoczynkowych. O urokach bydgoskiej Smukały (również Piaski) niestety nie każdy wie. Ci, którzy odwiedzili piękne wzgórza porośnięte lasami, wśród których płynie Brda wiedzą, że lokalizacja ta świetnie sprawdza się dla biegaczy, a także osób kochających spływy kajakowe. Warto przypomnieć, że miejsce to słynie też z bardzo czystego powietrza, czego dowodem jest prosperujący tam ośrodek dla osób z chorobami pulmonologicznymi.

@dlabydgoszczy