Blog dlabydgoszczy

Wróć do listy

Gdzie w Bydgoszczy jest najwięcej zieleni?

16 kwietnia 2018

Będąca jednym z największych miast w kraju Bydgoszcz obfituje jednocześnie w tereny zielone, stanowiąc doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób preferujących bezpośredni kontakt z przyrodą. Poszczególne dzielnice znajdujące się w otoczeniu lasów czy rzek to świetne propozycje, warto jednak wiedzieć, gdzie dokładnie w Bydgoszczy znajduje się najwięcej zieleni. Zielone centrum Niewiele miast w Polsce może poszczycić się tak rozległą obecnością terenów zielonych.

W Bydgoszczy zajmują one ponad połowę obszaru całej przestrzeni miejskiej, dzięki czemu mieszkańcy mogą obcować z przyrodą nawet podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak chociażby podróż do pracy. Mieszkania na sprzedaż na Bielawkach dostępne na portalu dlabydgoszczy.pl znajdujące się w okolicy parków: Kazimierza Wielkiego, Jana Kochanowskiego czy Ludowego im. Wincentego Witosa to miejsca, w których bydgoszczanie mogą odprężyć się w atmosferze wszechobecnej zieleni.

Jako jedno z nielicznych polskich miast Bydgoszcz jest też w stanie zapewnić swoim mieszkańcom kontakt z przyrodą w ścisłym centrum – Wyspa Młyńska w sporym fragmencie składa się z łąki rekreacyjnej, na której terenie można wypoczywać lub organizować różnego rodzaju zabawy, np. gry zespołowe. Warto też odwiedzić największe parki miejskie w Bydgoszczy – gdzie dokładnie się znajdują? Zieleń w różnej postaci Do założonych najwcześniej parków miejskich w Bydgoszczy zaliczają się planty nad Kanałem Bydgoskim. Ich powierzchnia obejmuje aż 47 hektarów, dzięki czemu zapewniają mieszkańcom miasta możliwość odbycia relaksującego spaceru w malowniczej okolicy. Planty obfitują w drzewa zaklasyfikowane jako pomniki przyrody – jest ich aż 26.

Największym jednak parkiem miejskim nie tylko w Bydgoszczy, ale i w całej Polsce, jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku znany bardziej pod nazwą Myślęcinek. To teren zielony stanowiący 830 hektarów z powierzchni całego miasta, w którym znajdują się liczne szlaki turystyczne, ale też m.in. Ogród Botaniczny i Ogród Fauny Polskiej. Festyny i atrakcje dla mieszkańców organizowane są przeważnie na pokrytej zielenią polanie Różopole. Jak się więc okazuje, w Bydgoszczy można znaleźć bardzo dużo terenów zielonych, a największym z nich jest zdecydowanie park w Myślęcinku.

Z Leśnym Parkiem Kultury i Wypocznku graniczą osiedla domów w Osielsku i Niemczu . 

@dlabydgoszczy