Dominika Zamara sopran & David Boldrini pianoforte (Florencja)

Pałac Nowy w Ostromecku

10.02.2019 | niedziela | 16:00
wydarzenia w Bydgoszczy | Dominika Zamara sopran & David Boldrini pianoforte (Florencja)

Dominika Zamara – sopranistka,laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych,salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym.

Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Regularnie śpiewa w Stanach Zjednoczonych w takich salach koncertowych jak Lincoln Center. W przyszłym roku zadebiutuje w słynnym Carnegie Hall w New Yorku.

Zaśpiewała w New Yorku w Metropolitan Opera ze 130 osobowa orkiestrą. Gale poprowadził aktor Kevin Spacey. Koncertowała w Meksyku w sali koncertowej najbardziej prestiżowej w Ameryce Łacińskiej Manuel Ponce Hall. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech i 1 DVD.

David Boldrini – wybitny pianista, kompozytor oraz dyrygent z Florencji. Obronił magisterkę również w dziedzinie organów. Dyrektor artystyczny Italian Opera in Florence. Koncertuje na całym świecie. Zadebiutował w Carnegie Hall w New Yorku. Wydal około 10 płyt z muzyką fortepianową.

Dyrygował około 20 operami we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Korei i Chinach. Laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych.

wydarzenia w Bydgoszczy

Informacje o wydarzeniach w Bydgoszczy przesyłajcie na adres  biuro@dlabydgoszczy.pl
Serwis dlabydgoszczy.pl nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń

polecamy :
restauracje w Bydgoszczy, Muzea i galerie w Bydgoszczy, Kluby rozrywkowe w Bydgoszczy

Wydarzenie Szczegóły
 • Rozpoczęcie
  10 lutego 2019 16.00
 • Zakończenie
  10 lutego 2019
 • Lokalizacja
 • Organizer
 • Kategoria
 • Adres
  Zespół Pałacowo Parkowy, ul. Bydgoska 9 86-070 Ostromecko

Promowane wydarzenie

Promowane wydarzenie